Closes at
See all
Loading...

Classifications

Stage 1

Milano - Torino (Superga)

Rider
Team
Time
Time bonus
Gap
1
Primož
ROGLIČ
JUMBO-VISMA
04:17:41
-
00:00
2
Adam
YATES
INEOS GRENADIERS
04:17:53
-
00:12
3
João
ALMEIDA
DECEUNINCK - QUICK-STEP
04:18:16
-
00:35
4
Tadej
POGAČAR
UAE TEAM EMIRATES
04:18:16
-
00:35
5
Michael
WOODS
ISRAEL START-UP NATION
04:18:29
-
00:48

Stage 1  official withdrawals

Rider
Team
 
Giulio
MASOTTO
VINI ZABU'
 
Txomin
JUARISTI ARRIETA
EUSKALTEL - EUSKADI
 
Karel
VACEK
TEAM QHUBEKA NEXTHASH
 
Simon
GESCHKE
COFIDIS
 
Nelson
OLIVEIRA
MOVISTAR TEAM
 
Samuele
BATTISTELLA
ASTANA - PREMIER TECH
 
Thomas
CHAMPION
COFIDIS
 
Jan
HIRT
INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX
 
Emil
VINJEBO
TEAM QHUBEKA NEXTHASH
 
Riccardo
MINALI
INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX
 
Riccardo
STACCHIOTTI
VINI ZABU'
 
Marco
CANOLA
GAZPROM-RUSVELO
 
Antonio
TIBERI
TREK - SEGAFREDO
 
Victor
LAFAY
COFIDIS
 
Davide
VILLELLA
MOVISTAR TEAM
 
Matteo
SOBRERO
ASTANA - PREMIER TECH
 
Romain
HARDY
TEAM ARKEA - SAMSIC
 
Filippo
ZANA
BARDIANI CSF FAIZANE'
 
Dries
DEVENYNS
DECEUNINCK - QUICK-STEP
 
Jakub
BOUČEK
ISRAEL START-UP NATION
 
Alex
ARANBURU DEBA
ASTANA - PREMIER TECH
 
Ivan
ROVNY
GAZPROM-RUSVELO
 
Antonio
NIBALI
TREK - SEGAFREDO
 
Lorenzo
FORTUNATO
EOLO-KOMETA CYCLING TEAM
 
Valerio
CONTI
UAE TEAM EMIRATES
 
Mark
CHRISTIAN
EOLO-KOMETA CYCLING TEAM
 
Mark
DONOVAN
TEAM DSM
 
Juri
ZANOTTI
BARDIANI CSF FAIZANE'
 
Pieter
SERRY
DECEUNINCK - QUICK-STEP
 
Daryl
IMPEY
ISRAEL START-UP NATION
 
Thibaut
PINOT
GROUPAMA - FDJ
 
Jhonatan
RESTREPO VALENCIA
ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC
 
Chris
FROOME
ISRAEL START-UP NATION
 
Tao
GEOGHEGAN HART
INEOS GRENADIERS
 
Aleksandr
RIABUSHENKO
UAE TEAM EMIRATES
 
Diego Pablo
SEVILLA LOPEZ
EOLO-KOMETA CYCLING TEAM
 
Kevin
VERMAERKE
TEAM DSM
 
Matthew
WALLS
BORA - HANSGROHE
 
Antonio
PUPPIO
TEAM QHUBEKA NEXTHASH
 
Ben
ZWIEHOFF
BORA - HANSGROHE
 
Mattia
BAIS
ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC
 
Daniel
MARTIN
ISRAEL START-UP NATION
 
Ivan Ramiro
SOSA CUERVO
INEOS GRENADIERS
 
Edoardo
ZARDINI
VINI ZABU'
 
Jokin
ARANBURU ARRUTI
EUSKALTEL - EUSKADI
 
Antonio
ANGULO SAMPEDRO
EUSKALTEL - EUSKADI
 
Mauro
SCHMID
TEAM QHUBEKA NEXTHASH
 
Pablo
GARCIA FRANCES
CAJA RURAL-SEGUROS RGA
 
Fabio
FELLINE
ASTANA - PREMIER TECH
 
Dario
CATALDO
MOVISTAR TEAM
 
Cameron
WURF
INEOS GRENADIERS
 
Marco
FRAPPORTI
VINI ZABU'
Follow us
on social media
# milanotorino
official partners
institutional partners
official suppliers